Získat aplikaci Adobe Flash Player
RT Plus 30 let
english english
Úvodní stránka / Obory činností / Inteligentní instalace

Inteligentní instalace

Vlastní dům je radost, ale také spousta práce. Večer pozhasínat všechna světla, před odchodem do práce zkontrolovat zda jsou zavřená okna, při příchodu z práce zatopit v celém domě, to se jeden celkem naběhá. Pohodlné bydlení je přitom nadosah, stačí si pořídit inteligentní elektroinstalaci, ta se o dům postará za vás.

Proč si bydlení v domě neulehčit, když je to tak snadné? Můžete mít přehled o celém domě a přitom neopustit pohodlí svého gauče v obývacím pokoji. Teprve díky inteligentním systémům budete skutečným pánem svého domu.

Systém inteligentní elektroinstalace řídí provoz domu od regulace vytápění a klimatizace, ovládání osvětlení, rolet a žaluzií, zapínání a vypínání domácích spotřebičů, až po zabezpečení domu a ochranu majetku. Dokáže rozpoznat změny funkcí systému oproti požadovanému stavu a včas o těchto změnách informovat přes mobilní telefon, PDA nebo internet.

iNELS

iNELS

Základní systém

S iNELSem bude Váš dům opravdu chytrý, takže už bude vědět, jaké světlo máte při sledování filmů nejraději a jakou teplotu nastavit v obývacím pokoji a jakou v ložnici. Když se venku začne schylovat k dešti, přivře okna, nebo rovnou zatáhne žaluzie. Šetří energii tam, kde ji není aktuálně potřeba, takže když jste v práci, vypíná celé okruhy s domácími spotřebiči.

Rozšíření systému - iNELS Multimedia

iNELS multimedia

Nadstavbou ke zmiňovanému inteligentnímu systému je iNELS Multimedia, jehož hlavním úkolem je maximálně zpřístupnit zábavu pomocí multimédií. Celý dům pak můžete ovládat přes televizní obrazovku. Systém funguje i samostatně jako domácí multimediální server, například s rozšířením o kamerový systém.

Jeho základem je iMM Client, stanice běžící na operačním systému Linux, připojená do vnitřní sítě s grafickým výstupem do televize. Celý koncept je navržen pro full HD kvalitu obrazu, avšak HD televize není podmínkou. Všechna data (fotky, hudba z CD, filmy z DVD či Blue Ray) jsou nasdílená v centrálním Úložišti, kam je lze nahrát přes USB, PC či notebook. Veškeré Audio a Videozóny pak využívají právě toto Úložiště. iMM nabízí dokonalý přehled o celém domě.

"Vidíte, na jaký pořad se dívají děti, a těm nejmenším pustíte pohádku do pokoje z televize v obýváku. Upravíte jim teplotu v pokoji a jedním klikem vypnete světla, která děti zapomněly zhasnout. Oblíbený film, který zrovna nemáte možnost sledovat, si zakliknete k nahrávání a podíváte se na něj později".

Bezdrátové řešení

iNELS RF control

za pomoci systému RF Control - Systém bezdrátového řešení iNELS představuje jedinečné řešení elektroinstalace při rekonstrukci domu či bytu, nebo rozšiřování elektroinstalace. Instalace se provádí jednoduše bez jakéhokoliv bourání či sekání do zdí. Jednotky (aktory) se mohou instalovat přímo do vhodné instalační krabice, do krytu osvětlení, rozvaděče a všude tam, kde Vám to instalace dovoluje. Bezdrátové řešení iNELS umožňuje ovládání elektrických zařízení, spotřebičů, stmívání světel, ovládání rolet, žaluzií, garážových vrat, příjezdové brány, krytu bazénu, spínání spotřebičů v závislosti na čase, aj.

LOXONE

LOXONE

Loxone je světově první poskytovatel, který spojuje všechny aspekty inteligentního domu do jediného řešení.

Ovládá, řídí a reguluje vše – osvětlení, topení, žaluzie, rolety, hudbu, intercom, alarm, dálkové ovládání, vizualizaci, časovače a mnoho dalších. S inteligentním domem od Loxone se meze nekladou. Mějte také svůj inteligentní dům.

Pracuje s jakýmkoliv zařízením - klasické vypínače/přepínače/tlačítka, KNX®/EIB, dotykové obrazovky, přes webové rozhraní na dálku, přes iPhone®/iPod®/Smartphone.

Ego-n® ABB

Co je to systém Ego-n®?

Ego-n

Inteligentní elektroinstalace Ego-n® představuje svojí přístupností ideální řešení moderní elektrické instalace zejména pro novostavby a rekonstrukce rodinných domů či bytů. Jeho užitím vznikne dle Vašeho přání inteligentní, chytrý dům, či prostě jen pohodový a komfortní.

Co Vám Ego-n® přinese?

Uspokojení Vašich přání. Váš dům bude mít přesně takový komfort a funkcionalitu jakou jste si přáli.

Jak systém Ego-n® vypadá?

Snímače a ovládací prvky vycházejí z nejmodernějších designových řad Element®, Time®, Time® Arbo a Neo®.

A v čem je inteligentní elektroinstalace lepší oproti běžné?

  • Vidí, slyší, komunikuje
  • Komfortně se ovládá
  • Je usporná

Stiskem jediného tlačítka snímače jste schopni ovládat osvětlení, vytapění, žaluzie, klimatizaci, zavlažování a elektrické spotřebiče v celém domě najednou či jakkoli provázaně dle Vašich požadavků. Stačí naprogramovat jediný snímač nebo dálkový ovladač. Všechny prvky napojené na elektroinstalaci lze ovládat centrálně, po místnostech a samozřejmě i naprosto individuálně.


Copyright © RT PLUS. Všechna práva vyhrazena.
Web realizoval OCTOPUS
Elektro revize Praha Elektro revize Revize trafostanic VN