Získat aplikaci Adobe Flash Player
RT Plus 30 let
english english

EZS

Elektronické zabezpečovací signalizace (EZS) slouží k ochraně majetku a osob.

Kvalitně navržený, nainstalovaný a servisovaný systém Vám zabezpečí okamžité odeslání informace o narušení prostoru na pult centrální ochrany i na Váš mobilní telefon. U většiny pojišťoven pak zajistí nižší pojistné nebo vyšší plnění pro Vás při škodní události.

EZS zaregistruje každý pokus o neoprávněné vniknutí do střeženého objektu.

EZS

Tuto informaci předá na předem určená místa buď rádiovými prostředky, po telefonních linkách, přeš GSM bránu nebo prostřednictvím sítě LAN/WAN. Takovým místem může být služebna policie nebo strážní služby vybavené pultem centrální ochrany (PCO), odkud je pak zorganizován výjezd zásahové jednotky. Informaci o vzniklém alarmu můžete dostat také na Váš mobilní telefon nebo telefony Vašich sousedů. Srdcem a řídící jednotkou každého systému EZS je ústředna, jejíž velkost a výkon volíme s ohledem na velikost střeženého objektu. Ústředny jsou schopny obsluhovat různé množství smyček, na kterých jsou připojena koncová zařízení. Podle očíslování a popisu smyček jsme schopni v případě vyhlášení alarmu stanovit, ve kterém místě střeženého objektu došlo k narušení a vyhlášení poplachu.

EZS může mít další funkce jako jsou např. hlídání vzniku požáru, úniku plynu, zaplavení a dalších stavů v objektu. EZS navíc hlídá i sama sebe a poplach je tak vyhlášen i při pokusu o sabotáž na jednotlivých komponentech. Proti výpadku elektrického proudu je EZS chráněna záložním zdrojem. Při dlouhodobém výpadku napájení je následně rovněž vyhlášen poplach.

EZS

Celý systém lze jednoduše a intuitivně ovládat pomocí přehledné klávesnice nebo prostřednictvím bezdrátových vysílačů či přístupového systému (ACS/ID). Může také aktivně spolupracovat i s kamerovým systémem.

Podle spolehlivosti, účinnosti a zapojení se EZS dělí do čtyř tříd. Do nejnižší třídy se řadí zajištění pouze vstupů do střeženého prostoru jednoduchými magnetickými spínači na dveřích a oknech.

Nejvyšší třída je pak naopak určená například pro banky. V nejvyšší třídě se již používají zdvojená čidla se snímáním prostoru na dvou různých principech a kombinace více typů čidel v jednom střeženém prostoru. Například magnetické spínače na dveřích, duální prostorová čidla, duální čidla detekující tříštění skla a tlaková čidla v podlaze.

« návrat na přehled činností


Copyright © RT PLUS. Všechna práva vyhrazena.
Web realizoval OCTOPUS
Elektro revize Praha Elektro revize Revize trafostanic VN